hírek

A régió 12. legjobb egyeteme a BME a QS rangsora szerint

2024. 07. 10.
QS logó

A hazai felsőoktatási intézmények között két mutatóban is az első helyre került a Műegyetem.

Bő egy hónappal a világrangsor után megjelent a Quacquarelli Symonds (QS) felsőoktatási elemzőközpont európai rangsora. A BME ezúttal a 247. helyre került 42 ország 685 egyeteme közül, vagyis a teljes mezőny 64 százalékát előzi meg.

A kelet-európai régióban a 12. helyre került a Műegyetem.

A legtöbb – a maximális 100-ból 82,5 – pontot a 12 szempont közül a fogadott cserediákokra kapta, így ebben az összevetésben az 59. helyre került. A legnagyobb javulást ugyanakkor a munkáltatói hírnév (+31 hely) és a tudományos hírnév (+20 hely) kategóriákban érte el tavalyhoz képest.

A listában szereplő 15 magyarországi felsőoktatási intézmény közül 4. a BME a nagy tudományegyetemek, az ELTE, a Szegedi Tudományegyetem és a Debreceni Egyetem mögött.

Két mutatóban az élen

A BME két mutatóban is a legjobbnak bizonyult a magyarországi egyetemek között, jelesül a már említett fogadott cserediákok és a publikációk számában. Második lett a munkáltatói hírnév és a küldött cserediákok terén.

A június elején publikált világrangsorban a BME javított az egy évvel korábbihoz képest, az akkori 741-750. pozíciónál 20 hellyel előrébb (721-730.) helyezkedik el – 2019 és 2023 között még a 801. és 1000. közötti sávban volt. Ezzel az eredménnyel, a nagy tudományegyetemeket (ELTE, Szegedi Tudományegyetem, Debreceni Egyetem) követve, a negyedik helyen áll a QS-nél a hazai egyetemek között.

Rektori Kabinet, Kommunikációs Igazgatóság