Ugrás a tartalomra
képzések szakkereső Szervezeti és üzleti tréner szakirányú továbbképzési szak

Szervezeti és üzleti tréner szakirányú továbbképzési szak

Képzés munkarendje
levelező
Oktatás nyelve
magyar
Képzési idő
2 félév
Finanszírozási forma
Önköltséges
Önköltség összege
450 000 Ft/félév

A Szervezeti és üzleti trénerképzés célja olyan trénerek képzése, akik képesek támogatni szervezeti környezetben az egyéni és csoportos fejlődést, valamint a teljes szervezet működési hatékonyságát.

Q épület

Miért ezt a szakot válaszd?

A képzés során a résztvevők olyan szakmai kompetenciákat sajátítanak el, melyekkel képesek lesznek arra, hogy a szervezetek vezetőinek és munkatársainak teljesítményét, karrierjét, szakmai és személyes fejlődését támogassák, és segítsék őket egyéni és szervezeti céljaik elérésében. A szervezeti és üzleti tréner fő tevékenységi területe a szervezetek és a munka világa, ahol segíti a csoportos hatékonyságnövelést, szervezeti fejlődést, valamint a munkahelyi elakadások megoldását.

A szervezeti és üzleti tréner ismeri és alkalmazza a, a csoportos fejlesztés módszereit, így segítve ügyfeleit a célok elérését befolyásoló tényezők feltárásában, azok tudatos kezelésében és alkalmazásában. A csoportdinamika, az önismeret és a csoportos hatékonyság fejlesztésére alapozva támogatja ügyfeleit a hatékonyabb munkavégzés és sikeres működés, a jobb együttműködés, kommunikáció, a probléma- és konfliktuskezelés, valamint sok más egyéni, csoportos és szervezeti kompetencia aktivizálása érdekében.

A képzés jellegzetességei közé tartozik a saját élmény alapú tanulás és a reflexióra épülő önfejlesztés. A résztvevők egy önismereti fejlődési folyamaton is végig mennek, melynek során jobban rálátnak saját erősségeikre és fejlesztendő területeikre, és ezekkel a képzés folyamán dolgozni is fognak. 

Mindennek érdekében az oktatói körbe egyaránt bevonásra kerülnek a széles perspektívában gondolkodni tudó és a speciálisan egy adott területhez értő specialisták.

Miről szól a képzés?

  1. Mert ez első 1 éves egyetemi szintű Szervezeti és üzleti specifikus trénerképzés Magyarországon.
  2. Mert egyetemi szintű képzés lévén önálló tréneri tevékenységre jogosít fel. Az oklevelet a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem állítja ki.
  3. Mert a képzésben gyakorló, sok éves tapasztalattal rendelkező pszichológus trénerek oktatnak.
  4. Figyelmet fordítunk a karrierút támogatására, a trénerek szakmai identitásának és szakmai hitelességének fejlesztésére.
  5. Törekvésünk a praktikus, gyakorlatias tudásanyag átadása, amely megfelelő elméleti megalapozásra épül.
  6. Támogatjuk a piaci környezetben való működtetéséhez szükséges üzleti és vállalkozói kompetenciák megerősítését.

A képzésre személyes jelenléti formában kerül sor. A személyes gyakorlati alkalmak mellett élünk a digitális oktatás nyújtotta lehetőségekkel, a képzéshez tartozó konzultációk és az írásos tananyag egy része online formában kerül megvalósításra.


 

 

Mit fogsz tanulni?

A tréning a csoportos tanulás, csoportok és szervezetek fejlesztésének, teljesítményének és fejlődésének előmozdítását célzó alkalmazott pszichológiai terület, amely a tudományosan megalapozott pszichológiai elméleteket és módszereket ötvözi a szakszerű és etikus tréning gyakorlatával, mindezt pszichológiai alapokra építve. A képzést azoknak az MA (vagy hagyományos egyetemi) végzettséggel és legalább 2 év szervezeti tapasztalattal rendelkező kollégáknak ajánljuk, akik lelkileg egészséges emberekkel, cél- és eredményorientáltan, a csoportokban meglévő erőforrásainak kibontakoztatását elősegítve szeretnének dolgozni, fejlesztő, és nem gyógyító tevékenységet folytatva. A trénerek munkahelyi, szervezeti közegben fontos szerepet láthatnak el a vezetés- és szervezetfejlesztési projektek, a hatékonyságnövelés, a fejlődés, a diszfunkciók kezelésének sikeres megvalósításában.

Milyen szakmai kompetenciákkal fogsz gazdagodni?

A képzés 4 fő fejlesztési területre fókuszál:

  1. A trénerek hivatástudatos, felelősségteljes és professzionális fejlesztésére;

  2. A tréning dinamikájának, megtervezésének és levezetésének megértéséhez szükséges szakmai és pszichológiai tudás megalapozására;

  3. Az alap- és professzionális szintű tréneri kompetenciák fejlesztésére, amely tartalmazza a csoportos munkakapcsolat kialakításához, a hatékony kommunikációhoz, a készség- és folyamatfejlesztéshez, valamint a csoportdinamika kezeléséhez szükséges kompetenciákat;

  4. Az üzleti szervezeteknél végzett tréningekhez szükséges eszköztár elsajátítására, illetve bővítésére.